Cukierkowa tęcza

Dzieci z grupy „Dawidowe Owieczki” bardzo lubią eksperymentować. Tym razem zrobiły na talerzu kolorową tęczę z cukierków, która była podsumowaniem zajęć pt. „Od buraka do lizaka.”

 Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd się bierze cukier, poznały proces jego produkcji, do czego może być wykorzystywany oraz zostały poinformowane, że należy spożywać go we właściwych ilościach. Na koniec przedszkolaki podzieleni na dwie grupy chłopców i dziewczynki wykonali na talerzach piękne kolorowe tęcze. Do doświadczenia potrzebne były cukierki M&M, woda, talerze, oraz trochę cierpliwości by nie zjeść kuszących smakołyków przed końcem eksperymentu. Na talerzu dzieci ułożyły kolorowy okrąg z cukierków, delikatnie wlały wodę na środek talerza, poczekały chwilkę… i po niedługim czasie spod słodyczy popłynęły kolorowe strużki, tworząc wyjątkowy obrazek – tęczę barw. Dzieci były zachwycone! Nie wykorzystaliśmy oczywiście całej paczki smakołyków, część z nich była na wyczekiwany od początku deser.

 M.Z.

 

Powrót