Amelia Jednacz - Psiuk

Dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu każdego człowieka, dlatego właśnie z myślą o dzieciach wybrałam zawód, w którym na co dzień słychać dziecięcy śmiech - najpiękniejszy dźwięk na świecie. Moim celem i misją jest tworzenie miejsca, gdzie dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe, ważne i potrzebne, gdzie panuje atmosfera szacunku i akceptacji.
 
W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka i wiarą w każde z nich. Dbam o to, by w naszym przedszkolu każde dziecko miało prawo do uśmiechu, samodzielności, wiary w siebie, miało prawo do błędu i do sukcesu. Staram się dbać o sferę edukacyjną przedszkolaków, ale przede wszystkim dostrzegać i zaspokajać ich potrzeby emocjonalne. Dokładam wszelkich starań, aby odkrywać dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wielokierunkowego i harmonijnego rozwoju. W kontaktach z podopiecznymi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje dzieci. Uważam, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a niezwykły potencjał rozwojowy można „wydobyć” poprzez cierpliwe wsłuchiwanie się w aktualne potrzeby. Codziennie uczę się od nich nowych rzeczy. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego możliwości. Widząc jak się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w przedszkolu wiem, że moja praca ma sens. Zadowolenie i uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą jaką można otrzymać. Jak powiedział św. Jan Paweł II: "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta".

 

 

Powrót