Natalia Dziewa

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie, na którym ukończyłam studia z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagogiki specjalnej. Wybór zawodu nie był przypadkowy, od dzieciństwa opiekowałam się młodszym rodzeństwem lub dziećmi znajomych. Starałam się, aby czas spędzony ze mną, nie był czasem straconym, zawsze robiliśmy coś ciekawego, nowego, pouczającego.
 
Moim celem w pracy jest taki sposób prowadzenia zajęć, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu przynosił dzieciom dużo radości, a przy okazji wpłynął na ich wszechstronny rozwój. Czas spędzony w przedszkolu i kontakt z dziećmi przynosi mi wiele satysfakcji i daje pozytywną energię na cały dzień. W swoim życiu staram się kierować zasadą: każdy dzień to nowe doświadczenia, niesamowite spotkania, z których można czerpać coś dobrego; a każde dziecko w swojej indywidualności jest wyjątkowe. Lubię obserwować zmiany, jakie zachodzą w rozwoju dziecka i cieszyć się każdym uśmiechem, który jest skierowany w moją stronę. Jest to dobra motywacja do działania. Cechuje mnie opiekuńczość, cierpliwość, kreatywność oraz oddanie całym sercem pracy z dziećmi.
 
Jestem osobą wierzącą, dlatego tez cieszę się, ze w swojej pracy mogę łączyć miłość do dzieci z miłością do Pana Boga. Jan Paweł II podkreślał, że dobro młodego pokolenia powinno być sensem pracy wychowawczej każdego nauczyciela, a relacja między wychowawcą a wychowankiem opiera się na pozytywnym i otwartym dialogu. Nigdy nie zapominam o tym w swojej pracy.

 

 

Powrót