Magdalena Ziarno

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku Pedagogika o specjalności edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Od najmłodszych lat zawód nauczyciela wzbudzał we mnie szacunek i podziw ze względu na niełatwą i bardzo odpowiedzialną pracę. Zdaję sobie sprawę z obowiązku wychowawczego jaki na mnie spoczywa, jak również z nieustannego kształcenia dzieci i siebie. Jestem świadoma, że w mojej gestii leży prawidłowy rozwój dzieci fizyczny, umysłowy i psychiczny.

W wychowaniu cenię również wartości religijne, które przekazuje najmłodszym kierując się słowami patrona naszego przedszkola św. Jana Pawła II: „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”. Codziennie praca nauczyciela dostarcza mi wiele pozytywnych emocji, niezapomnianych chwil i dziecięcego spojrzenia niezbędnego do łatwiejszego nawiązywania relacji z maluchami. W kontaktach z moimi wychowankami staram się w nich kształtować twórczą postawę rozwijając ich zainteresowania, a także wysłuchać, porozmawiać, a w trudnych chwilach pocieszyć. Wspólne odkrywanie tego co nowe i nieznane pozwala mi odbyć raz jeszcze wspaniałą podróż do świata dziecka. Swoją pogodną, uśmiechniętą, z poczuciem humoru, cierpliwą i pomocną osobą, ale też z doświadczeniem zawodowym rozumiem potrzeby i emocje dziecka.

Celem mojej pracy jest to, aby dziecko wychodziło z przedszkola bogatsze o nową wiedzę i umiejętności oraz aby kolejnego dnia wracało do nas z jeszcze większą radością. Mimo iż praca czasami bywa dosyć trudna i wymagająca, to daje niesamowitą satysfakcję - są to uśmiechy moich przedszkolaków, które zrobiły kolejny krok w rozwoju.

Pracę z dziećmi wybrałam świadomie, a każdy dzień spędzony w przedszkolu utwierdza mnie w przekonaniu, że to był dobry wybór. Właśnie od dzieci uczę się czerpać radość z najprostszych rzeczy, a uśmiechy na twarzach maluchów są największą nagrodą, a także motywacją do dalszej pracy.

 

 

Powrót